Hledat:

Výrobci

Zobrazit seznam výrobců

Seznam výrobců

AIRFEL

Zobrazit produkty výrobce AIRFEL


Almeva CZ

Zobrazit produkty výrobce Almeva CZ


AQUA

Zobrazit produkty výrobce AQUA


Aqua FILTER

Zobrazit produkty výrobce Aqua FILTER


ARISTON

Zobrazit produkty výrobce ARISTON


Auraton

Zobrazit produkty výrobce Auraton


Logo BAXI

BAXI

www.baxi.cz

Společnost Baxi Group patří mezi vedoucí evropské průmyslové skupiny v sektoru vytápění.  Zaměřuje se především na výrobu a distribuci kotlů. Sortiment zahrnuje kotle na plyn, topný olej nebo štěpku, ale i solární kolektory, bytové stanice,  plynové krby, sprchové systémy atd.

Baxi Group také vyvíjí a nabízí nové technologie na vytápění s vysokou účinností, například kogenerační jednotky pro výrobu tepla a elektrické energie. Výrobní závody jsou soustředěny ve Velké Británii, Francii, Itálii, Německu, Španělsku a Dánsku.

Zobrazit produkty výrobce BAXI


Bosch termotechnika

Zobrazit produkty výrobce Bosch termotechnika


Bosch Termotenika

Zobrazit produkty výrobce Bosch Termotenika


BUDERUS

www.buderus.cz

BUDERUS

Značka Buderus v České republice
Společnost Buderus tepelná technika Praha, spol. s r.o., založená v roce 1993, vybudovala vlastní moderní provozní areál v Praze 10 – Štěrboholích. Pro oblast Moravy byla o několik let později vybudována centrála v průmyslové zóně u Prostějova.

Kotle Buderus se do České republiky dovážely v minulosti přes zprostředkovatelské podniky zahraničního obchodu, a tak v mnoha významných budovách (např. Kongresové centrum Praha atd.) zajišťují tyto kotle spolehlivě vytápění i ohřev vody. Výjimkou nejsou ani kotle menších výkonů v rodinných domcích, které pracují 25 a více let. Několik vybraných referenčních kotelen jsme pro Vás připravili v oddílu Reference.

Od června 2004 se firma Buderus tepelná technika Praha, spol. s r.o. prostřednictvím mateřské firmy Buderus Heiztechnik GmbH stala členem nově ustavené společnosti BBT Thermotechnik GmbH, která sdružuje díky spojení s firmou Robert Bosch GmbH řadu významných výrobců tepelné techniky.

Dne 1. září 2007 došlo ke sloučení firmy Buderus tepelná technika Praha, spol. s r.o. se společností BBT Thermotechnology CZ s.r.o. a prodej produktů Buderus se realizuje v rámci tohoto nového subjektu. Fúzí formou sloučení veškerá práva a povinnosti, vyplývající z obchodních vztahů, přešla bez jakýchkoli změn na společnost BBT Thermotechnology CZ s.r.o. Došlo tak ke sjednocení dosud formálně oddělených výrobních a distribučních divizí skupiny Robert Bosch v České republice s cílem zefektivnit obchodní a výrobní aktivity a posílit její postavení na českém trhu. Od 1. ledna 2008 nese firma obchodní název Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Buderus.

V současné době nabízí značka Buderus na českém trhu litinové a ocelové kotle s výkony od 4,8 kW do 19,2 MW; kotle pro rodinné domky, průtokové i kondenzační v provedení stacionárním a nástěnném (turbo i s odvodem spalin do komína).

Nabídka zahrnuje kotle na zemní plyn, na propan, Ex.LTO i pevná paliva. Kromě kotlů si zákazníci mohou pořídit zásobníkové ohřívače TUV, regulační přístroje, kogenerační jednotky, solární panely, tepelná čerpadla a širokou škálu otopných těles. Velkoobchodní oddělení dodává příslušenství ke kotlům (čerpadla, nádrže, pojistné ventily, expanzní nádoby atd. od smluvních dodavatelů) v teplovodním provedení. Sortiment zahrnuje i horkovodní ocelové kotle, parní kotle, rychlovyvíječe páry a související příslušenství.

Buderus klade důraz na dobré partnerské vztahy se svými klienty. Odbornými školeními a informačními výstavami je poskytována soustavná podpora topenářským a projekčním firmám, viz oddíl Aktuality > školení.

Veškeré nabízené produkty splňují nejmodernější ekologické nároky a jsou koncipovány s ohledem na co nejekonomičtější provoz. Odpovědné plánovaní a realizace vytápěcího zařízení vyžaduje stejně odpovědného dodavatele: firma Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Buderus je tím pravým.

Zobrazit produkty výrobce BUDERUS


DAIKIN / AIRFEL

Zobrazit produkty výrobce DAIKIN / AIRFEL


DZD-DRAŽICE

Zobrazit produkty výrobce DZD-DRAŽICE


FRABOPRESS

Zobrazit produkty výrobce FRABOPRESS


FRANKE

Zobrazit produkty výrobce FRANKE


FV plast

Zobrazit produkty výrobce FV plast


GABOTHERM

PODLAHOVÉ TOPENÍ

Zobrazit produkty výrobce GABOTHERM


GASSPRESS

Zobrazit produkty výrobce GASSPRESS


GEBERIT

Zobrazit produkty výrobce GEBERIT


GEBO

www.gebo.de

Gebo Bohemia

Zobrazit produkty výrobce GEBO


Logo GEMINOX

GEMINOX

www.geminox.fr

Výrobce - GeminoX s.a.s.
Geminox

    * Společnost se sídlem v Saint-Thegonnecu v Bretani je déle než 20 let vedoucím výrobcem kondenzačních kotlů ve Francii i v Evropě.
    * Se specializuje na špičkové výrobky, u kterých neustálým vývojem a zdokonalováním dosahuje výrazného technologického náskoku před konkurencí.
    * Využívá nejdokonalejší výrobní postupy a věren své pověsti originálního producenta zajišťuje všechny etapy vývoje a výroby výhradně ve svém vlastním závodě.

Zobrazit produkty výrobce GEMINOX


GLYNWED

O firmě
GLYNWED - významný dodavatel plastových výrobků pro stavebnictví

K 1. listopadu 2007 nastaly právní účinky ikona souborufúze sloučením společnosti GLYNWED s. r. o. a společnosti Marley ČR, s. r. o. Obchodní společnost GLYNWED s. r. o. působí na českém trhu již od roku 1992, tehdy jako dceřinná společnost fi rmy FRIATEC Vídeň. Obchodní společnost Marley ČR, s. r. o. vstoupila na český trh o tři roky později, v roce 1995. Obě společnosti zde zastupují kvalitními produkty celosvětově významné výrobce FRIATEC AG Mannheim (založený v roce 1860) a Marley (založený roku 1924). Dnes jsou obě společnosti součástí nadnárodního koncernu Aliaxis, který zastřešuje síť více než devadesáti výrobních a obchodních společností po celém světě.

Sortiment společnosti GLYNWED zahrnuje produkty pro tlakové rozvody vody, plynu, kanalizace a dalších průmyslových médií spolu s výrobky sanitární techniky a čerpadel a armatur pro chemický průmysl a procesní techniku. Společnost Marley naopak nabízí systémy venkovního odvodnění, jako jsou okapy, povrchové odvodnění, gravitační odpadní a kanalizační systémy, drenáže či sortiment pro hospodaření s dešťovou vodou a další výrobky pro vybavení budov.

Historie, velikost: 176.81 KB

Zobrazit produkty výrobce GLYNWED


GROHE

Zobrazit produkty výrobce GROHE


GRUPPOIMAR

Zobrazit produkty výrobce GRUPPOIMAR


HotJet

Zobrazit produkty výrobce HotJet


INTEDOOR

Zobrazit produkty výrobce INTEDOOR


Logo JIKA

JIKA

www.jika.cz

JIKA -SANITA

Zobrazit produkty výrobce JIKA


Logo JUNKERS

JUNKERS

www.junkers.cz

PLYNOVÉ KOTLE

Zobrazit produkty výrobce JUNKERS


KARMA

www.karma-as.cz

Profil firmy Karma a.s.
Profil firmy

Společnost Karma je největším výrobcem konvenčních plynových kamen v České republice. Pokračuje tak ve své tradici započaté již v roce 1910. V červnu 2006 zakoupila Karma německou značku topidel Gamat - značku známou jako „vafky“...
Karma - historie a současnost

Karma je synonymem pro plynové spotřebiče. Jméno Karla Macháčka, jednoho z nejúspěšnějších a nejznámějších českých továrníků, je pak úzce spjato s počátkem plynárenství u nás. Karel Macháček jako první u nás začal téměř před 100 lety sériově vyrábět kvalitní plynové spotřebiče. Dal jim značku složenou z počátečních slabik svého křestního jména a příjmení.

Na začátku 20. století nebyl u nás žádný tuzemský výrobce plynových spotřebičů pro domácnosti. Tyto spotřebiče k nám dodávaly zahraniční firmy - především Siemens a Junkers. Zatímco ve Vídni a Budapešti bylo již používání plynových spotřebičů pro vaření, přípravu teplé vody a žehlení poměrně velmi rozšířené a plynárenství bylo na vzestupu, v Praze nastal v této oblasti útlum. Způsobil jej především nástup elektřiny, která začala vytlačovat plyn z osvětlení ulic a bytů. Použití plynu bylo na historickém přelomu a o zvelebení plynárenství a přebudování plynáren se začalo teprve vážně uvažovat.

V Praze té doby však probíhala nebývalá stavební aktivita. Celé ulice a bloky nových domů v předměstských obcích na obou březích Vltavy rostly jako houby po dešti a rodila se moderní velká Praha. V novodobých bytech se pak počaly plynovody zřizovat ne již ke svícení, nýbrž k vaření a pečení, k ohřevu vody a postupně též k vytápění. Tyto poměry správně vystihl a pochopil mladý podnikavý muž, který věděl, že půlmilionová Praha nemůže bez výrobny a opravny plynových spotřebičů dlouho existovat. Založil proto v r. 1910 ve Vysočanech továrnu, ve které začal tento sortiment vyrábět. Tím mladíkem nebyl nikdo jiný než právě Karel Macháček.
Macháček to zařídí

Osvícený podnikatel měl na svou dobu velmi dobré teoretické znalosti z oblasti konstrukce plynových spotřebičů. Po absolvování odborné průmyslové školy v Drážďanech nabyl svých dalších teoretických a hlavně praktických zkušeností ve výrobnách plynových spotřebičů v cizině, ponejvíce u berlínského Siemense a v Budapešti. Ve své továrně, kterou v r. 1915 přenesl do Libně, začal vyrábět velmi kvalitní spotřebiče. Postupoval od vařidel a žehliček k plynovým sporákům, reflektorovým kamnům a k plechovým a litinovým radiátorům. Od stojatých válcových koupelnových ohřívačů vody přešel postupně k nástěnným plochým průtokovým ohřívačům, které i v dnešní podobě lidé nazývají „karmou“ po jejich výrobci, aniž by si souvislost s ním vůbec uvědomovali.

Karel Macháček vytvořil řadu dalších různých druhů plynových spotřebičů jako pražiče kávy, opékače topinek, ožehovače chlupů a peří, rozžehovače koksu a uhlí pro kotle ústředního topení, plynové rožně, udírenské rošty, cukrářské pece, opékače oplatek a jiné. Karel Macháček nekopíroval jen cizí vzory, sám byl totiž vynikajícím technikem a jeho spotřebiče měly vysokou technickou úroveň. Přihlásil a realizoval celou řadu patentů, kterými vylepšil řešení plynových hořáků, uzavíracích kohoutů apod. Pravděpodobně nejvýznamnější patentovou přihláškou byla ta z 31. 5. 1929 č. P 3889 – 29, která přinesla řešení automatického otevírání přívodu plynu do hořáku průtokového ohřívače po otevření výtokového vodního uzávěru. Jedná se o známý, dodnes používaný princip využívající rozdílu tlaku vody vznikajícího před a za škrtícím orgánem při průtoku vody a působícího pod a nad membránu automatického membránového ventilu.
Český Brod Vás vítá

Ve snaze vymanit se ze závislosti na cizích subdodavatelích slévárenských odlitků vybudoval Macháček po vzoru amerických automobilek vlastní moderní slévárnu. Když byla v r. 1927 zahájena výroba plynu v nové plynárně v Michli s velkou výrobní kapacitou, stál již v Českém Brodě nový moderní Macháčkův závod. Ten dal Macháček postavit, aby vyhověl stále se zvyšující poptávce odběratelů plynu po nových spotřebičích. Do Českého Brodu byla přenesena výroba plynových vařidel, žehliček a sporáků s modelovnou, formovacími stroji, pískovým tryskačem a bubnem a také vlastní smaltovnu se dvěma muflovými pecemi. Továrna v Libni dále sloužila výhradně pro výrobu a opravy přístrojů na ohřev vody o výkonnosti od 2 do 30 l/min. Zde měl závod vlastní zkušebnu, chromovnu, niklovnu a lakovnu s moderním stříkacím zařízením.
Žádaný zaměstnavatel

Macháčkovy závody v Libni a v Českém Brodě zaměstnávaly na začátku 40. let 140 kovodělníků a 22 úředníků. Pro své kvalitní zpracování a vysokou technickou úroveň si výrobky KARMA zajistily velkou oblibu u odběratelů plynu, ke které pak v nemalé míře přispěl i kvalitní záruční i pozáruční servis a ochota a vystupování pracovníků firmy vůči zákazníkům.

V roce 1952 byla firma znárodněna a výroba byla plynových spotřebičů převedena z KARMY, jakož i z děčínského Promethea, do továrny Caloria Příbram (původně továrna na plynové spotřebiče Šmolík). Výrobky nesoucí značku Caloria příliš vysokou kvalitou nevynikaly. Také proto byla v r. 1964 továrna Caloria zrušena a plynové spotřebiče se opět vyráběly v Českém Brodě v původní továrně KARMA, která se však v období socialismu jmenovala Okresní podnik místního průmyslu (OPMP) Český Brod.
KARMA Dnes

Továrna KARMA vyrábí plynové spotřebiče i v současné době. Protože prožila po roce 1989 cosi jako nové zrození, vrací se jí nyní všechno dobré, co v minulosti vykonala. V roce 1991 byla založena akciová společnost KARMA Český Brod, která má široký sortiment v oblasti kuchyňských spotřebičů, plynového vytápění, klimatizací a ohřevu vody. V sortimentu konvenčních plynových kamen je pak Karma jedničkou na českém trhu. Odbytiště produktů se díky jejich kvalitě stále rozrůstá. Výrazný zájem o KARMA spotřebiče je nejen v Evropské unii, ale také v státech bývalého Sovětského svazu, jako jsou Rusko, Ukrajina, Gruzie, Arménie.

Zobrazit produkty výrobce KARMA


Logo KORADO

KORADO

www.korado.cz

RADIÁTORY

Zobrazit produkty výrobce KORADO


Lars

Zobrazit produkty výrobce Lars


lyra-311271.jpg

Zobrazit produkty výrobce lyra-311271.jpg


lyra-stum.jpg

Zobrazit produkty výrobce lyra-stum.jpg


lyra311271.jpg

Zobrazit produkty výrobce lyra311271.jpg


Logo MINIB

MINIB

www.minib.cz

Topné konvektory MINIB jsou vytápěcí tělesa určená pro zabudování do interiéru (podlaha, parapety, sokly).
Konvektory MINIB obsahují výměník tepla na horkou vodu umístěný v nerezovém žlabu.
Dodávají se v provedení s ventilátorem (s vynucenou konvekcí) nebo bez ventilátoru (s přirozenou konvekcí).

Díky moderní výrobní technologii jsme schopni vyrábět konvektory obloukové či úhlově propojené.

Používáme energeticky úsporné stejnosměrné 12V DC motory ventilátorů s extrémě malou spotřebou el. energie.
Například pro 1m dlouhý konvektor MINIB je průměrná spotřeba el. energie 2 až 3W!

Zobrazit produkty výrobce MINIB


MORA

Zobrazit produkty výrobce MORA


MORA

Zobrazit produkty výrobce MORA


Mora-Top

Zobrazit produkty výrobce Mora-Top


NIBE

www.nibe.cz

O NIBE Industrier AB

NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kótovaná na burze ve Stockholmu. Má padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje.

Společnost Nibe dosáhla v roce 2006 tržby 4 958 milionů švédských korun tj. v přepočtu téměř 15 miliard Kč. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR – Družstevní závody Dražice s.r.o, které mají rovněž na starost prodej tepelných čerpadel.
NIBE Industrier AB má tři divize:

NIBE Element s centrálou v Sösdale (jižní Švédsko), která zásobuje výrobce a uživatele komponenty a systémy pro elektrické vytápění. Tato divize má i dva závody v České republice – Backer Elektro CZ, a.s. a ELTOP Praha, s.r.o.

NIBE Stoves dodává na trh krby, krbová a kachlová kamna vyšší třídy. Centrála je v Markarydu (jižní Švédsko).

NIBE Heating zásobuje trh výrobky, které zajišťují tepelný komfort domácností i průmyslových objektů. Mezi oblasti užití výrobků divize patří vytápění, ohřev teplé vody a ventilace. Centrála je v Markarydu, kde je rovněž vedení celého koncernu NIBE Industrier AB. Do této divize patří také Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o, největší výrobce ohřívačů vody v ČR včetně oddělení tepelných čerpadel.

Tepelným čerpadlem NIBE ušetříte 65 – 75 % vašich nákladů na topení a ohřev vody.

Zobrazit produkty výrobce NIBE


Nordline

Zobrazit produkty výrobce Nordline


NORMA

Zobrazit produkty výrobce NORMA


Nosreti

Zobrazit produkty výrobce Nosreti


NOVASERVIS

www.novaservis.cz

NOVASERVIS je přední výrobce vodovodních baterií (METALIA) a koupelnových doplňků (NOVATORRE) nejen v České republice, ale také ve střední a východní Evropě. Široký sortiment významně doplňují žádané produkty jako sprchový program DEXIN, instalatérský program NOVASERVIS, WC sedátka PRESTIGE, KANDRE a také zahradní program DAYE. Naše společnost má ve svém portfoliu nejen vlastní výrobky, ale také produkty kvalitních zahraničních značek LA TORRE, NADIA RUBINETTERIE a další.

Zobrazit produkty výrobce NOVASERVIS


Logo ORAS

ORAS

www.oras.com

ORAS-VÝROBCESANITY
Je důležité, aby každý v Orasu chápal plány a hodnoty společnosti. Hodnoty vedou operace správným směrem a pomáhají činit rozhodnutí. Každý zaměstnanec Orasu by se měl těmto pravidlům přizpůsobit a totéž by měl očekávat od svých kolegů. Tato pravidla jsou uvedena níže.

Zobrazit produkty výrobce ORAS


plynaři.com

Zobrazit produkty výrobce plynaři.com


Logo PROTHERM

PROTHERM

www.protherm.cz

Protherm - kotle plynové, elektrokotle, ohřívače, topenÍ

Zobrazit produkty výrobce PROTHERM


radik_klasik.jpg

Zobrazit produkty výrobce radik_klasik.jpg


RAVAK

Zobrazit produkty výrobce RAVAK


ray.jpg

Zobrazit produkty výrobce ray.jpg


REHAU

www.rehau.cz

Firma REHAU nabízí na tuzemském trhu ucelený systém výrobků pro podlahové a stěnové vytápění. Správná volba rozvodů tepla v nových i rekonstruovaných stavbách je důležitá jak z pohledu úspor energie, tak i ze zdravotních důvodů a rozhoduje i o úrovni tzv. tepelné a pobytové pohody. Málo je využíváno faktu, že systém plošného vytápění lze v létě využít ke chlazení.

Firma REHAU s.r.o. vyrábí a pro českého zákazníka již jedenáctým rokem distribuuje široký sortiment výrobků zaměřených na použití ve stavebnictví. Z materiálového pohledu lze obecně tento sortiment charakterizovat jako zaměřený na plasty. Jako první vešly v České republice v obecnou známost zejména okna REHAU, plastové systémy kanalizace nebo systémy pro vytápění a sanitu. Ne každý však ví, že firma REHAU je také jeden z největších evropských výrobců plastových prvků pro automobily a je v této oblasti největším dodavatelem také pro tuzemské automobilky.
Celoplošné vytápění

Celoplošné a zejména podlahové vytápění se stává dnes již běžným způsobem vytápění nových i rekonstruovaných obytných budov, kancelářských a průmyslových objektů, škol, restaurací, hotelů a dalších prostor. Jeho podstatou je rovnoměrné rozdělení teploty, v ideálním případě po celé ploše vytápěné místnosti. Díky vysokému podílu energetického sálání se pocit optimální tepelné pohody dostavuje již při výrazně nižších teplotách v místnosti. Nižší teplota teplonosné vody pak přináší úsporu v porovnání s klasickým vytápěním (otopná tělesa) k úspoře 10 až 12 % topných nákladů ročně. Systém podlahového a stěnového vytápění REHAU lze použít při vysokých venkovních teplotách i k chlazení.

Systémy REHAU jsou navrženy tak, aby je bylo možno kombinovat se všemi standardními zdroji tepla, ale také s kondenzačními kotli, tepelnými čerpadly nebo slunečními kolektory. Celoplošné systémy vytápění mají také pozitivní vliv na zdraví člověka, například tím, že minimalizují víření prachu v místnosti (minimální rozdíly teplot vzduchu a plochy podlahy). Tyto systémy jsou velmi vhodné pro alergiky.
Trubka RAUTHERM S

Základem celého systému celoplošného vytápění je vynikající topenářská trubka RAUTHERM S ze zesíťovaného polyethylenu PE-Xa. Pomocí zesítění dochází k vylepšení již tak dobrých vlastností PE, zejména se to týká teplotní a tlakové odolnosti, odolnosti proti vzniku trhlin a rázové houževnatosti při nízkých teplotách. Koextrudovaná závěrná vrstva pro kyslík je z etylvinylalkoholu (EVAL), polymeru s nejvyšším závěrným účinkem. Adhezní vrstvou mezi základní trubkou a závěrnou vrstvou je dosaženo pevného přilnutí. Co se týká pevnosti proti oděru, má vrstva EVAL vysoké rezervy a je proto schopna odolat i nejtvrdším podmínkám na staveništi.
Technika spojování

Technika spojování pomocí násuvné objímky REHAU je nerozebiratelné spojení, tzn. může být použito pod omítku a v betonové mazanině bez revizní šachty. Základem této spojovací techniky je tzv. »paměťový efekt«, schopnost zpětného smrštění trubky RAUTHERM S. Trubka PE-Xa je za studena rozšířena a nasazena na příslušný fitink a následně slisována s násuvnou objímkou. Tato spojovací technika smí být použita pouze s odpovídajícími REHAU-fitinky a trubkami RAUTHERM S. Montáž smí být provedena pouze s REHAU-nářadím.
Podlahové vytápění

Dlouholetá zkušenost potvrzuje, že systém podlahového vytápění je obecně vhodný pro všechny typy podlahových krytin: parkety, umělohmotné krytiny, keramické dlaždice, mramor, koberec i další. Firma REHAU na systém velkoplošného vytápění poskytuje záruku v délce deseti let.
Druhy pokládky podlahového vytápění

REHAU nabízí 5 různých druhů pokládky našeho systému podlahového vytápění.
1) Systémová deska

Instalace podlahového vytápění REHAU na systémovou desku je nejběžnější, nejlevnější a nejvíce používaná varianta. Systémová deska je z polystyrénové pěny a splňuje požadavky na izolační materiály pro tepelnou izolaci. Systémová deska s nakašírovanou polystyrénovou pěnou PST 17/15 na spodní straně navíc splňuje požadavky na izolační materiál pro kročejovou izolaci. Přednosti desky jsou velmi rychlá a flexibilní pokládka trubek. Systémová deska je upravena tepelným šokem, takže vyniká vysokou pevností a vodotěsností.

Výška systémové desky včetně výstupků je 39 mm. Celková výška i s betonovou mazaninou pak 87 mm. Pro zlepšení tepelně-technických vlastností betonové mazaniny a tím i funkčnosti systému podlahového vytápění je do betonové mazaniny přidáván plastifikátor.
2) Systém Mini

Tento druh pokládky REHAU podlahového vytápění lze použít především tam, kde jsou požadavky na minimální navýšení podlahy v místnosti. U této desky je používána topná trubka RAUTHERM S o rozměru 12×2,0 mm. Tato systémová deska je upravena tepelným šokem, tím odpadá nutnost pokládky fólie z PE. Stejně jako u »standardní« systémové desky mají výstupky lehce kónický tvar s můstkem pro nazvednutí trubek. Obvodová drážka slouží pro bezpečné a vodotěsné spojení jednotlivých desek. Výška systémové desky Mini včetně výstupků je 26 mm. Celková výška i s betonovou mazaninou je pak 56 mm. Ke splnění požadavků na snížení výšky mazaniny musí být ke zhotovení betonové mazaniny použity speciální přísady: plastifikátor Mini a umělohmotná vlákna.
3) Systém kari síť

Možná rozteč pokládky trubek je od 5 do 30 cm. Nosná rohož REHAU je pokládána přímo na krycí fólii REHAU. Díky přiléhající kari síti je krycí fólie dobře chráněna před poškozením, nedochází k žádnému pronikání vody a betonové mazaniny. Pokládka je v oblasti okrajových ok prováděna přeplátovaně.
4) Systém vodící lišta

Tento druh pokládky doporučujeme použít pro velké objekty. RAUFIX-vodící lišta má délku 1 m, dá se však neomezeně prodlužovat. Háčky na spodní straně lišty zajišťují pevné uchycení lišty v přídavné izolaci. Předtvarované násuvné spoje umožňují spojení lišt bez nutnosti použít nářadí. Klipová svorka na vrchní straně lišty zamezuje zvednutí trubek.
5) Suchý způsob

Základem tohoto způsobu je pokládací deska z vypěňovaného polystyrénu EPS s po celém obvodu nakašírovaným teplovodným hliníkovým plechem. Díky nakašírovanému plechu dochází k rozvodu tepla po celé ploše desky a tím k rovnoměrnému vytápění celé místnosti. Na pokládací desky je nainstalována sádrovláknitá deska. A na tu již vlastní podlahová krytina. Celková výška systému je 55 mm (bez přídavné izolace). Výška pokládací desky pak 30 mm.

Tento druh pokládky umožňuje mimo jiné instalaci REHAU podlahového vytápění na stropy z masivního dřeva a dřevěných trámů. Díky absenci betonové mazaniny je celkové zatížení daného stropu minimální.
Stěnové vytápění

Díky nízkým povrchovým teplotám a rovnoměrnému rozdělení teploty po celé ploše stěny zajišťuje systém stěnového vytápění optimální pocit teplotního pohodlí. Stěnové vytápění může být použito ve všech typech budov. Lze ho také kombinovat s podlahovým vytápěním a použít přitom stejný rozdělovač. Podle zpracování je rozlišováno dále mezi suchým a mokrým způsobem.

Na rozdíl od povrchů podlahy nejsou plochy stěn přímými kontaktními plochami. Z tohoto důvodu mohou být povrchové teploty stěn vyšší. K zachování kritérií komfortu by však neměla být povrchová teplota vyšší než 35 °C.
Mokrý způsob kladení

Topné trubky RAUTHERM S jsou na zdi nainstalovány ve vodící liště. Ta je ke zdi přichycena šrouby a je uložena pod omítkou do cementu nebo vápenocementové malty.
Suchý způsob kladení

Trubky RAUTHERM S 12×2,0 mm jsou uloženy v sádrokartonových deskách s vyfrézovanými drážkami, které jsou přichyceny na dřevěné nebo kovové podkladové konstrukci. Sádrokartonové desky po natření barvou tvoří vlastní stěnu.

Zobrazit produkty výrobce REHAU


Ricomgas

Zobrazit produkty výrobce Ricomgas


RIDGID

Zobrazit produkty výrobce RIDGID


SAGITTARIUS

Zobrazit produkty výrobce SAGITTARIUS


Steno

Zobrazit produkty výrobce Steno


Sterilight

Zobrazit produkty výrobce Sterilight


SUPERSAN

Měděné trubky Supersan - bezešvé měděné trubky, pro rozvody vody (pitná, užitková, vytápění...), plynů na bázi uhlovodíku a jejich sloučenin (zemní plyn, propan, butan, propan-butan, bioplyn, atd.).

Zobrazit produkty výrobce SUPERSAN


SUPERSAN

Zobrazit produkty výrobce SUPERSAN


TATRAMAT

www.tatramat.cz

BOJLERY

Zobrazit produkty výrobce TATRAMAT


THERMONA

www.thermona.cz

Historie a současnost v datech
Chronologie

1990

    * založení společnosti

1991

    * koupě výrobního objektu v obci Litostrov a zázemí kovovýroby
    * koupě výrobního a sociálního objektu v Rosicích u Brna v rámci likvidace s.p. ERUES Rosice
    * výroba prvního nástěnného kotle o výkonu 17 kW

1992 - 1993

    * vývoj a následná výroba nové řady nástěnných kotlů s automatickým zapalováním - typové značení 12, 23. První prototyp dvoukotlové jednotky DUO 50
    * zlatá medaile na výstavě PRAGOTHERM

1993 - 1995

    * zahájení výroby kombinovaných kotlů s ohřevem TUV s odtahem spalin do komína i přes zeď (TURBO)
    * koupě objektu pro budování obchodní a servisního centra v Zastávce u Brna
    * realizace prvních systémů kaskádových kotelen s použitím kotlů THERM DUO 50
    * založení sesterské společnosti Thermona Slovakia s.r.o. na Slovensku

1996

    * rozšíření výrobního sortimentu o nástěnné kotle s ohřevem užitkové vody v přípojném zásobníku, za což firma obdržela ocenění GRAND PRIX na výstavě PRAGOTHERM
    * vývoz prvních kotlů na Ukrajinu a do Chorvatska
    * zahájení rozsáhlé rekonstrukce výrobních prostor v Rosicích a obchodního centra v Zastávce z Brna
    * koupě výrobního areálu v Rapoticích o celkové ploše 14 000 m2 a zahájení rekonstrukce pro přestěhování kovovýroby

1997

    * zahájení výroby kotlů THERM DUO s označením „Ekologicky šetrný výrobek“
    * zahájení exportu kotlů do Polska a Srbska
    * dokončení rekonstrukce obchodně servisního střediska v Zastávce nákladem 23 mil. Kč
    * dosažení obratu firmy nad 300 mil. Kč
    * další rozšíření výrobního sortimentu na 32 typů

1998

    * přestěhování firmy do nového obchodně servisního centra v Zastávce
    * zahájení výroby stacionárních litinových kotlů a propůjčení označení „Ekologicky šetrný výrobek“
    * vývoz prvních kotlů do Ruska

obr.: administrativní budova


Grafy a tabulky

    * Obrat společnosti v letech 1991 - 2008
    * Počet vyráběných typů kotlů1999

    * zlatá medaile PRAGOTHERM 99 – kotel THERM 28 CX
    * čestné uznání AQUATHERM 99 – kotel THERM DUO 50
    * export prvních kotlů do Rumunska a Polska

2000

    * zlatá medaile PRAGOTHERM 00 – kotel THERM DUO 50
    * čestné uznání AQUATHERM 00 – Kaskádová kotelna s automatickým řízením s kotli THERM DUO 50
    * založení první dceřiné společnosti – THERMONA Slovakia

2001

    * zlatá medaile AQUATHERM 01 – Softwarové vybavení řízení kotlů s využitím nové vlastní konstrukce interface
    * zlatá medaile SHK 01 – kotel THERM DUO 50
    * čestné uznání AQUATHERM 01 – kotel THERM PRO 14
    * založení dceřiné společnosti KOLVI-THERMONA na Ukrajině
    * export prvních kotlů do Číny

2002

    * zlatá medaile AQUATHERM 02 – kondenzační plynový kotel THERM 28 KDZ

2003

    * zlatá medaile SHK 03 – kondenzační plynový kotel THERM 28 KDZ
    * čestné uznání AQUATHERM – kotel THERM 20 TCXE
    * otevření nových výrobních prostor v závodu Rapotice, zprovoznění nové automatické výrobní linky
    * založení dceřiné společnosti THERMONA Rus
    * export do celkem 21 zemí v Evropě, Asii a Jižní Americe

2004

    * zahájení výroby kotlů na tuhá paliva - řada THERM DU
    * čestné uznání AQUATHERM 2004 - plynový kotel THERM TRIO 90
    * uvedení kompletního systému regulace kaskádové kotelny TRONIC 2008E a plynového kotle Therm TRIO 90 na český i zahraniční trh

2005

    * zahájena výroba a distribuce kondenzačních kotlů s vestavěným zásobníkem Therm 28 KDK 5 a Therm 28 KDK 10
    * zlatá medaile SHK 2005 – ocenění plynového kotle Therm TRIO 90 na stavebních veletrzích v Brně
    * přesně před 15 lety došlo k založení firmy Thermona
    * představení novinek Therm DUO 50 FT, Therm TRIO 90 T na Aquathermu 2005
    * představeno nové konstrukční řešení plastové spalovací komory kondenzačních kotlů a nového designu stacionárních plynových kotlů

2006

    * na trh uvedeny dvě novinky Therm: DUO 50 FT a TRIO 90 T
    * Nový konstrukční prvek u celé řady kondenzačních kotlů 28 kW - komora Isothermic s plastovým obalem.
    * uvedení na trh kondenzačního kotle Therm 45 KD nové konstrukce.
    * Novinka - kotel Therm 45 KD získal prestižní ocenění na výstavě Aqua-Therm 2006 Zlatou medaili za nejlepší exponát.

2007

    * na český trh se začal prodávat kotel Therm 23 CL,TCL s průtokovým ohřevem TUV
    * Na SHK 2007 jsme byli opět úspěšní. Zlatou medaili za nejlepší exponát získal kotel Therm 45 KD a jeho aplikace v kaskádové kondenzační kotelně.
    * Byl zahájen prodej kompletní řady elektrokotlů Therm EL (8,15,23,30,38,45 kW).
    * Do prodeje byla zahrnuty nové typy kotlů THERM 28 LXZ 10, 28 TLXZ 10 s integrovaným 100 l zásobníkem ve spodní části.
    * Od 1.9.2007 spuštěn prodej nových kondenzačních kotlů Therm 17 KD, KDZ a KDZ5 s plynulou modulací výkonu 3,5 až 17 kW s možností inteligentního řízení OpenTherm!

2008

    * dokončen vývoj a uvedení na trh kaskádové kotelny v kondenzačním provedení
    * zprovoznění nové vývojové laboratoře
    * zařazení solární techniky do sortimentu společnosti
    * modernizace technologie kovovýroby výroby, zavedení CNC strojů, zahájení vlastní výroby trubek na automatizovaném pracovišti

Zobrazit produkty výrobce THERMONA


Turkott

Zobrazit produkty výrobce Turkott


UFOINFRARED

Zobrazit produkty výrobce UFOINFRARED


Unical

Zobrazit produkty výrobce Unical


UNICAL

Od založení firmy Unical v roce 1972, by jedna část investic realizována do výstavby výrobních a skladovacích center, a druhá část do vývoje a inovace výrobků, které podléhají standardům vysoké kvality. Největší výroba je soustředěna v továrnách Caorso (Itálie) a Carbonara (Itálie), které vynikají vysokým stupněm automatizace a robotizace. V první továrně jsou vyráběny nástěnné a kondenzační plynové kotle, obojí s atmosférickými nebo premix hořáky, (od 12 – 630 kW). Ve druhé atmosférické kotle, kotle na pevná paliva a ocelové kotle s plynovými tlakovými hořáky (od 11 do 3 500 kW).

Zobrazit produkty výrobce UNICAL


VAGNERPLAST

www.vagnerplast.cz

Zobrazit produkty výrobce VAGNERPLAST


VELVANA

Zobrazit produkty výrobce VELVANA


Viessman

www.viessmann.cz

Zobrazit produkty výrobce Viessman


Volf

Zobrazit produkty výrobce Volf


Waterfilter

Zobrazit produkty výrobce Waterfilter


Wöhler

Zobrazit produkty výrobce Wöhler


WOLF

Zobrazit produkty výrobce WOLF


Wolf Heiztechnik

Zobrazit produkty výrobce Wolf Heiztechnik


zem.jpg

Zobrazit produkty výrobce zem.jpg


zem120n.jpg

Zobrazit produkty výrobce zem120n.jpg


zem50.jpg

Zobrazit produkty výrobce zem50.jpg


zem50v.jpg

Zobrazit produkty výrobce zem50v.jpg