Hledat:

Závěsné plynové kotle
Italské plynové kotle
Kotle na tuhá paliva
Maše služby
Tepelná čerpadla
Klimatizace
Výrobci

Zobrazit seznam výrobců

Nordline WWBC 9,5 H-B (R407c), Nosreti

Nový produkt v naší nabídce Doporučený produkt

Kliknutím zvětšíte náhled obrázku produktu Nordline WWBC 9,5 H-B (R407c), Nosreti
Kategorie: Tepelná čerpadla               » NORD LINE
Výrobce:Nosreti
Obj. kód:WWBC  9,5 H-B
Záruka:24 měsíců
Dostupnost:2-7dnů
Cena:
52 369,00 Kč včetně DPH 21 %
43 280,00 Kč bez DPH 21 %
Množství:
ks

Popis produktu:

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH-VODA STANDARD (R407c)

Venkovní jednotka pro tepelné čerpadlo WWBC 9,5 H-B

Venkovní jednotka monoblok ve vertikálním provedení, vhodná pro střední rodinné domy o tepelné ztrátě do 22 MWh za rok. Má tichý chod a dobrý topný faktor. V současnosti nejprodávanější typ, který svým výkonem vyhovuje většině rodinných domů. Je zapsána v programu Zelená úsporám pod kódem SVT 5392. Jako všechny venkovní jednotky řady NORDLine je vybavena elektronicky řízeným expanzním ventilem. Elektronická regulace vstřikování chladiva má velký rozsah a zajišťuje optimální chod venkovní jednotky.


WWBC 9,5 H-BZÁKLADNÍ INFORMACE O VÝROBKU
Výkon vytápění:9500 W
Jmenovitá výstupní teplota:60 °C
Jmenovitý příkon:2500 W
COP:3,5
Hlučnost:56 dB
Délka x výška x šířka:470 x 690 x 1115 mm
Hmotnost:65 kg

Tepelná čerpadla monoblok

Všechna naše tepelná čerpadla jsou v provedení monoblok. To znamená, že celý chladivový okruh je umístěn ve venkovní jednotce a není třeba do něj při montáži zasahovat. Tato koncepce přináší několik zásadních výhod proti provedení split:

 • Chladivový okruh je sestaven v továrně a je pečlivě zkontrolován. Pravděpodobnost úniku chladiva je proto minimální.
 • Tepelné čerpadlo monoblok nemá povinné revize chladivového okruhu.
 • U tepelného čerpadla monoblok nehrozí nebezpečí vniknutí nečistot do chladivového okruhu při montáži.
 • Pořizovací cena venkovní jednotky monoblok je nižší, než cena jednotky předělané na split.
 • Montáž tepelného čerpadla monoblok je snadnější - není třeba chlaďař. Z tohoto důvodu může být nižší pořizovací cena.
 • V případě nutnosti opravy není třeba u tepelného čerpadla monoblok rozpojovat chladivový okruh.
 • Do tepelného čerpadla monoblok není třeba doplňovat při montáži chladivo.
 • Chladivový okruh tepelného čerpadla monoblok je z výroby optimalizován na režim, kdy kondenzátor je připojen ke kompresoru krátkými trubkami. V případě podstatnějšího prodloužení trubek u systému split dochází v důsledku tlakových ztrát k vyššímu teplotnímu a tlakovému namáhání kompresoru (pro stejnou kondenzační teplotu) a tím ke zkrácení životnosti kompresoru.
 • V důsledku změny tlakových ztrát v chladivovém okruhu je při předělání tepelného čerpadla monoblok na typ split nutné pro optimální provoz správně nastavit expanzní ventil. Mnozí chlaďaři ale tento krok zanedbají.
 • Tepelné čerpadlo monoblok má nižší nároky na prostor v kotelně-technické místnosti. Toto hledisko je významné zvláště u malých domů, kde v technické místnosti není místa nazbyt.

A jedna drobná nevýhoda:

 • Topný systém je třeba naplnit nemrznoucí směsí. Protože ale naše tepelná čerpadla jsou navržena tak, že nevyžadují akumulační nádobu, je množství nemrznoucí směsi poměrně malé a neovlivňuje podstatně cenu celé instalace. Zato ale nehrozí zamrznutí výměníku i v případě poruchy oběhového čerpadla při odmrazování.

Princip funkce tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla odebírají teplo z okolního prostředí a převádějí ho na vyšší teplotní hladinu. Získané teplo pak lze použít pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody nebo třeba bazénu.

Princip funkce tepelného čerpadla je jednoduchý. Stlačením v kompresoru se páry chladiva zahřejí a toto teplo se v kondenzátoru předá do topné vody. Tím se páry ochladí a zkondenzují. Kapalina se vrací do expanzního ventilu. Zde dochází k prudkému poklesu tlaku. Tím dojde k vypařování kapaliny a k výraznému ochlazení. Získané páry mají velmi nízkou teplotu a proto se ve výparníku o okolní vzduch ohřejí a tedy z něj získají teplo.. Následně jsou přiváděny do kompresoru a cyklus se opakuje.

schema tepelného čerpadla

Pro provoz tepelného čerpadla je třeba dodat elektrickou energii k pohonu kompresoru a ostatních součástí. Množství této energie závisí na topném faktoru, jinými slovy účinnosti, t.j. podílu výkonu a příkonu tepelného čerpadla. V praxi se hodnota topného faktoru pohybuje v rozmezí 2 až 4. To znamená, že na 3 kW spotřebované el. energie kompresorem získáme 6 až 12 kW tepelné energie. Tím ušetříme přibližně 2/3 výdajů za topení.

Aby bylo dosaženo ce nejvyšší účinnosti tepelného čerpadla, je nutné, aby všechny součásti byly k sobě optimálně přizpůsobeny. U tepelných čerpadel monoblok je toto již z principu zajištěno tím, že ve výrobě jsou použity vhodné komponenty a při instalaci se již do chladivového okruhu nijak nezasahuje. Velmi důležitým komponentem je expanzní ventil. Všechna naše tepelná čerpadla používají elektronický expanzní ventil. Tím je zajištěno, že do výparníku přichází v závislosti na venkovní teplotě vždy správné množství chladiva. Možností výparníku jsou optimálně využity a současně se snížilo přehřátí par na výstupu kompresoru. Důsledkem je snížení tlaku na výstupu kompresoru a tím i prodloužení jeho životnosti.

V tepelných čerpadlech se v současné době nejčastěji používá kompresor typu SCROLL.
Scroll kompresor má jednu pevnou spirálu a jednu pohyblivou, která je spojena s klikovou hřídelí a obíhá v kruhu, ale nerotuje. Při oběžném pohybu se vytváří řada plynových kapes, které se postupně přemísťují směrem ke středu. Plynové kapsy se při přemisťování dovnitř zmenšují a tím stoupá teplota a tlak plynného chladiva. Tento princip dovoluje dosáhnout značného tlaku a tím i vysoké účinnosti i při velmi nízké teplotě nasávaných par (při nízké venkovní teplotě).
Výhodou je také odolnost proti nasátí kapalného chladiva a v neposlední řadě výrazně menší hluk ve srovnání s pístovými kompresory.


porovnat Doporučit produkt přátelům Seznam produktů z kategorie


Zeptejte se prodejce


Chcete-li se zeptat prodejce na informace k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář.
Odpověď Vám bude zaslána na emailovou adresu, kterou uvedete.

Jméno:
Email:
Text vzkazu: